Všechny kategorie
EN

Domů>Novinky>Industry News

ZÁVAŽNÁ SITUACE V DOPRAVĚ POŽÁRNÍCH DÍLŮ

Do 3. července (Americký den nezávislosti) zbývají jen 4 měsíce a je to velmi důležitý den pro Američany, kteří mají slavit tento výjimečný den ohňostrojem. Velké množství zábavní pyrotechniky musí být odesláno na půdu Spojených států před každým květnem. Zdá se však, že američtí dovozci ohňostrojů sledují v sezóně 2021 poměrně smutnou situaci.


marinetraffic-600x336

Umístění kontejnerových lodí, 13. ledna (Mapa: MarineTraffic)

Problémem v dopravě byla bolest hlavy od propuknutí pandemie v roce 2019, v posledních několika měsících to způsobilo řadu nedostatků kontejnerů a v současnosti mnoho přístavů. Pandemie mimořádně narušila obchod, zvýšila náklady na přepravu zboží a přidala novou výzvu globálnímu hospodářskému oživení, zejména ohňostrojnému průmyslu.


"Pandemie uvrhla světovou dopravní síť do úplného chaosu a vytváří překážky na každém kroku," napsal na ministerstvo dopravy prezident NFA Steve Houser a více než 1,300 členů NFA, majitelů a zaměstnanců ohňostrojů. "Chtěli bychom vás požádat, abyste okamžitě prozkoumali přístav a dopravní infrastrukturu naší země, abyste zjistili, kde jsou úzká místa, a neprodleně implementujte změny nezbytné k zefektivnění systému a jeho vrácení do podmínek před COVID-19." Pokud se tak nestane během několika příštích týdnů, obáváme se, že se letošní sezóna ohňostrojů nikdy neuskuteční. “

                                                                                          ------ ze stránky saveourfireworks.blogspot.com


Poslechněme si to ze zpravodajství


"Nikdy jsem nic takového neviděl," řekl Lars Mikael Jensen, když se ho zeptal Washington Post, vedoucí Global Ocean Network v AP Moller-Maersk, největší přepravní společnosti na světě. "Všechny články v dodavatelském řetězci jsou napnuté." Lodě, nákladní vozy, sklady. “ Podle zprávy NFA (National Fireworks Association) se doba přepravy z Číny do Spojených států zdvojnásobila z 30 na 60 dnů a náklady na přepravu čtyřicetimetrového kontejneru spotřebitelské zábavní pyrotechniky se zdvojnásobily z více než 9,300 17,700 $ na 21 1,300 $ za kontejner. Nakonec vyložení kontejnerového plavidla v přístavu Long Beach v Kalifornii nyní trvá téměř XNUMX dní. Toto je dopis upozorňující na problémy, kterým čelí doprava, logistika a dodavatelský řetězec amerického spotřebního průmyslu zábavní pyrotechniky, ministerstvu dopravy v USA, prezidentem NFA, panem Stevem Houserem, a který podepsalo více než XNUMX členů NFA, majitelů ohňostrojů a zaměstnanci.


Zbytek podepsaných jmen není v této pasáži uveden

Dopis NFA Buttigiegovi ohledně sezóny 2021_1

Dopis NFA Buttigiegovi ohledně sezóny 2021_2

2021 03--20